Pytania i odpowiedzi

Jakiej wysokości zasiłek dostanę?

Członkom rodziny zmarłego, którzy ponieśli koszty związane z organizacją pochówku, zasiłek pogrzebowy przysługuje w kwocie do 4000 zł. Kwota ta jest jednakowa zarówno w przypadku świadczenia wypłacanego z ZUS-u, jak i KRUS-u. 

Czy koszty pogrzebu muszę pokryć od razu, czy mogę to zrobić po otrzymaniu zasiłku?

Koszty można pokryć po pogrzebie, a także można to zrobić po otrzymaniu zasiłku pogrzebowego. Nasz zakład może także w Państwa imieniu pobrać zasiłek i rozliczyć się z Państwem po jego otrzymaniu. Jest to najwygodniejsza forma rozliczeń.

Co zrobić w razie śmierci osoby zmarłej za granicą ?

Najważniejszą rzeczą jaką musicie Państwo zrobić w takim przypadku jest telefon do naszej firmy (dla klientów z zagranicy tel. +48 77 4879 375). Omówimy wtedy szczegóły i wyślemy do Państwa przedstawicieli którzy  pomogą w załatwieniu wszelkich formalności.

Co muszę zrobić w razie śmierci bliskiej osoby?

Najpierw należy wezwać pogotowie, aby lekarz mógł stwierdzić zgon. Następnie należy zadzwonić do nas (tel. 662 655 875). Nasi pracownicy przyjadą do Państwa i zabiorą zmarłą osobę z mieszkania. W razie śmierci bliskiej osoby w szpitalu, nasi pracownicy również mogą zająć się wszystkim sami. Po omówieniu szczegółów i podpisaniu wymaganych dokumentów resztę formalności załatwia zakład pogrzebowy.